ورزشکار گل‌گهری، قهرمان دومیدانی دنیا


علیرضا برکول از پرسنل مدیریت بازرسی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و یکی از ورزشکاران ملی‌پوش سیرجانی است که در سال‌های اخیر افتخارات زیادی را برای شهرستان سیرجان کسب کرده است. ازجمله آخرین موفقیت‌های وی کسب رتبه نخست دو میدانی 150 کیلومتر در مسابقات ابرماراتن بین‌المللی جاده ابریشم ایران در سال گذشته بود که باحضور 50 دونده از 30 کشور دنیا برگزار شد.

برکول از دوران کودکی ورزش را آغاز کرده و و طی سال‌های گذشته افتخارات فراوانی را در این زمینه کسب کرده است. وی از دوران نوجوانی عضو تیم ملی نوجوان کشور بود و در در مسابقات ماده‌های مختلف دومیدانی، دو استقامت و انواع دو ماراتن شرکت داشت.
ازجمله افتخارات ورزشی علیرضا برکول می‌توان کسب مقام دوم مسابقات دو 5 کیلومتر نوجوانان کشور، کسب مقام چهارم پیاده‌روی 20 کیلومتر ، کسب مقام دوم جام سرداران البرز را نام برد.
درکنار این افتخارات وی افتخارات بین‌المللی زیادی را طی سال‌های اخیر کسب کرده ازجمله کسب رتبه سوم مسابقات سوم جهان که در سال 2014 در کشور ترکیه برگزار شد، کسب رتبه هشتم در مسابقات 21 کیلومتر ارمنستان که این مسابه میان 25 هزار شرکت‌کننده از سرتاسر دنیا برگزار شد و ... را نام برد. آخرین افتخار ورزشی علیرضا برکول نیز کسب مقام اول در رشته ابرماراتن در مسابقات بین‌المللی جاده ابریشم ایران بود.
علیرضا برکول در گفت‌وگو با خبرنگار گهر پرس، از توجه به فرهنگ‌سازی ورزش در میان مردم می‌گوید، وی اعتقاد دارد شرکت گل‌گهر یکی از بهترین مجموعه‌های ورزشی را در اختیار دارد که بسیاری از رشته‌های ورزش نیز در آن فعال هستند. اما برای افزایش استفاده مردم از این امکانات باید فرهنگ ورزش کردن در میان مردم جابیفتد.