يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦ :: ١١:٠٣
استاندار کرمان در سفر به سیرجان

ايجاد کمربند سبز گل گهر یک اقدام موثر زیست محیطی است

شرکت گل گهر و جمعی از مسئولین در کمربند سبز گل گهر كشت نهال در كمربند سبز آغاز شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت گل گهر، شنبه ١٩ اسفندماه در سفر استاندار به سیرجان در راستای ایجاد کمربند سبز گل گهر كشت نهال در اين مسير آغاز شد

ايجاد کمربند سبز گل گهر یک اقدام موثر زیست محیطی است


مدیرعامل شرکت گل گهر در این مراسم گفت: شرکت گل گهر در راستای فعالیت های زیست محیطی کارهای زیادی انجام داده است و یکی از مصادیق آن بحث ایجاد فضای سبز در منطقه به میزان 5 هکتار است.

مهندس ناصر تقی زاده افزود: بحث دیگر مهار گازهای مخرب است که مناقصه آن در فروردین ماه 97 انجام خواهد شد و بر مبنای آن از گاز so2 فسفات آلومینیوم تولید می کنیم.

وی ادامه داد: یک کارخانه با اعتبار 60 تا 70 میلیون دلار به همین منظور احداث خواهد شد و امیدواریم بتوانیم به کشاورزی منطقه برای تولید فسفات آلومینیوم به میزان 10 هزار تن در سال کمک بکنیم. همچنین در زمینه زیست محیطی نیز مجموعه گل گهر در خدمت مقامات استان است و هرکاری بتوانیم انجام می دهیم. حمایت مسئولین استانی مایه دلگرمی بنده و همکارانم در راهی که انتخاب کرده ایم می باشد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی نیز در بخشی از سخنان خود عنوان کرد: کاری که اکنون در گل گهر دارد انجام می شود بایستی 20 سال قبل و همزمان با احداث مجموعه گل گهر انجام می شد.

شهباز حسن پور افزود: مردم انتظار دارند شرکت هایی مثل گل گهر در راستای مسئولیت های اجتماعی خود کارهای زیر ساختی را با اولویت محیط زیست انجام دهند.

وی ادامه داد: کاشت نهال در کمربند سبز گل گهر اقدام خوبی است که در هفته منابع طبیعی توسط مسئولان گل گهر انجام شد و امید است ادامه دار و مورد حمایت همه مدیران استان باشد.

استاندار کرمان نیز در این آیین گفت: طی بازدیدهایی که 3 سال قبل از منطقه گل گهر انجام شد تصویب شد در زمینه درختکاری و حفظ منابع طبیعی اقداماتی انجام شود که خوشبختانه با پیگیری هایی که انجام شد رقم قابل ملاحظه ای در مجموعه مس و شرکت گل گهر در راستای درختکاری هزینه شد.

مهندس رزم حسینی افزود: درختانی که برای کاشت انتخاب شده است نظیر گز، اکالیپتوس، زیتون تلخ و... کمترین نیاز آبی را با توجه به اقلیم خشک منطقه دارند.

وی ضمن تشکر از مدیرعامل و دست اندرکاران مجتمع گل گهر گفت: حرکتی که توسط مسئولین استانی، شهرستان سیرجان و شرکت گل گهر انجام شد برای نسل های آینده ماندگار است. ما نباید فقط به فکر استخراج معادن باشیم؛ بایستی معادن را استخراج کنیم برای پایداری همان منطقه و به فکر توسعه همه جانبه ی اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی باشیم.