چهارشنبه ٢ اسفند ١٣٩٦ :: ١٤:٢٧
روتیتر خبر

شرکت معدنی صنعتی گل گهر صاحب گمرک اختصاصی می شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت گل گهر، صبح امروز سه شنبه ٨ اسفندماه و در دیدار مدیرکل گمرکات استان کرمان با مهندس تقی زاده؛ مدیرعامل شرکت معدني و صنعتي گل گهر پیشنهاد احداث گمرک اختصاصی در منطقه گل گهر مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.

 شرکت معدنی صنعتی گل گهر صاحب گمرک اختصاصی می شود


به گزارش روابط عمومي گل گهر بر اساس قوانین سازمان گمرک کشور واحدهای تولیدی فعال و بزرگ کشور برای سهولت در انجام صادرات و واردات محصولات مورد نیاز خود، چنانچه متقاضی احداث گمرک اختصاصی باشند می توانند پیشنهاد خود را به اداره گمرک ارائه دهند.
گفتني است معیار اولیه برای احداث گمرک در واحدهای تولیدی و صنعتی، فراهم نمودن انبار می باشد و طَي بازدیدی که امروز جمعي از مديران گمرك استان از مجموعه گل گهر داشتند مقرر شد انبارهاي گل گهر بر اساس معیارهای اداره گمرك تجهیز و پس از صدور مجوز توسط سازمان گمرک کشور و ثبت آن در سامانه گمرکات کشور فعالیت خود را آغاز کنند.

بدون شک اين اتفاق مهم و احداث اين گمرك اختصاصي براي مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر یک امتیاز بزرگ محسوب ميشىود
گفتني است از مهمترین مزیت هاي اين اتفاق اين است كه از این به بعد صادرات و واردات کالاها و محصولات مورد نیاز گل گهر از این گمرک اختصاصی انجام می شود و دیگر نیازی به مراجعه به گمرک شهرستان نبوده و مستقیما با سایر گمرکات کشور و به ویژه گمرک بندرعباس همکاری مستقيم خواهند داشت